foto1
foto1
Proszę o cierpliwość w logowaniu na stronę dziennika. W najbliższych dniach serwery mogą być przeciążone.

Dziennik

85198101 492992441350213 90681654565142528 nDnia 22.02.2020r. został zorganizowany wyjazd dla całej szkoły na mecz Legii Warszawa. Mieliśmy również okazję zwiedzić ,,Polanę śmierci’’ w Palmirach.
Z Ornety wyjechaliśmy około godziny 11.00. Najpierw pojechaliśmy do Palmir, gdzie między 1939 a 1941 rokiem miało miejsce co najmniej 20 egzekucji, w trakcie których okupanci niemieccy zamordowali ponad 1700 Polaków i Żydów, między innymi: Janusza Kusocińskiego, pierwszego polskiego złotego medalistę olimpijskiego, Mieczysława Niedziałkowskiego, polskiego członka głównej rady politycznej, Macieja Rataja, polskiego polityka i wielu innych.

Po zwiedzeniu historycznego miejsca pojechaliśmy na mecz : Legia-Jagiellonia. Już w 7 minucie Marko Vešović z numerem 29,strzelił pierwszą bramkę dla Legii. Po błędzie obrońców Jagiellonii, napastnik José Kanté z numerem 20 strzelił drugiego gola dla Legii, w 30 minucie meczu, który był dla niego bardzo udany, ponieważ w 57 minucie strzelił już 3 gola dla Legii. Ostatnią 4 bramkę tego spotkania w 90 minucie, strzelił napastnik z numerem 9 Tomáš Pekhart, był to 4 gol dla legii.
Podsumowując zwiedziliśmy cmentarz ku pamięci Polaków oraz Żydów, którzy zginęli z rąk Niemców. Jeżeli chodzi o mecz to nasz klub – Legia wygrał 4-0. Brawo!!!!!