Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Proszę o cierpliwość w logowaniu na stronę dziennika. W najbliższych dniach serwery mogą być przeciążone.

Dziennik

pobraneDrodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
dziękujemy za pomoc we wdrażaniu programu komunikacji głosowej. Instalacja programu to nie lada wyzwanie. Gratulujemy tym, którym się to udało. Większość z Was jest już przypisana do swoich klas. Dla niektórych z Was wcale nie było to takie łatwe. My nauczyciele stojący po drugiej stronie rejestracji też borykamy się z tym problemem. Jesteśmy przekonani, że za kilka dni wszystko będzie działało i będziemy mogli skupić się na nauce. Jeszcze raz dziękujemy za cierpliwość i wytrwałość.
Dlaczego tyle zachodu? Rejestracja może dla niektórych jest karkołomna, ale po pierwszym zalogowaniu wszystko staje się banalne. W przyszłości gdy uczeń tylko uruchomi aplikację Discord od razu będzie zalogowany i będzie znajdował się na kanale swojej klasy (oczywiście jeśli go nie zmieni, czego robić nie powinien). Będzie miał dostęp do kanału tekstowego oraz do głosowego. Szczególnie bardzo zależało nam na tym drugim. Jest to namiastka spotkań w szkole. Uczeń będzie miał możliwość rozmowy z nauczycielem ale także z kolegami i koleżankami ze swojej klasy. W związku z tym uczniowie mogą pokonywać problemy nie tylko pod wodzą nauczyciela, ale także w grupach z innymi uczniami. Komunikator daje także możliwość rozmów 1 na 1. Jeśli macie ochotę na prywatną rozmowę z kolegą lub koleżanką wystarczy kliknąć na jej nazwisko i wybrać opcję „zadzwoń”. Wybraliśmy ten komunikator również ze względu na możliwość streamowania czyli nadawania na żywo. Jeśli nauczyciel będzie chciał wytłumaczyć Wam jakieś treści przy pomocy multimediów to opcja go live jest idealna.
Rozważaliśmy wiele opcji. Jeśli zauważycie nieodpowiednie zachowanie innych uczniów, to prosimy o informowanie nauczycieli o takich incydentach. Komunikator z założenia ma charakter edukacyjny i nieodpowiednie zachowanie będzie piętnowane. Komunikator Discord z założenia powstał dla społeczności graczy komputerowych. My wykorzystujemy go w zupełnie innym celu.

Kilka rad dla uczniów na początek
1. Sugerujemy wyciszyć powiadomienia ponieważ są irytujące. Jak to zrobić. W lewym dolnym rogu, obok naszego imienia i nazwiska znajdują się opcje (ikona koła zębatego). Po kliknięciu w opcje wybieramy „Powiadomienia”. Następnie przewijając ekran w dół znajdziemy sekcję „Dźwięki”. Proponujemy odznaczyć wszystkie suwaki poza „wiadomości” oraz „połączenie przychodzące”. Oczywiście to tylko nasza sugestia.
2. Skorzystaj z samouczka. To ten żółty wykrzyknik, który na pewno zauważyłeś logując się do programu.
3. Na początku program wygląda na skomplikowany ale uwierz nam, że szybko się z nim zaprzyjaźnisz.
4. Każda klasa ma kilka kanałów – kanały głosowe, kanały tekstowe. Pierwszy służy do rozmów grupowych waszej klasy. Na kanale tekstowym pojawią się najważniejsze informacje od waszych nauczycieli. Możliwe, że w przyszłości pojawi się więcej kanałów ale na chwilę obecną trudno to przewidzieć.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Copyright © 2020 Paweł Matak Rights Reserved.