Dziennik

Od 25.05.2020 r. do 5.06.2020 r. biblioteka szkolna przy ul. Warmińskiej będzie udostępniona dla uczniów w następujących terminach:

• poniedziałek od godz. 14.15 do 14.40
  • wtorek od godz. 14.30 do 14.55
  • środa od godz. 14.20 do 14.45
  • czwartek od 14.20 do 14.45

Biblioteka przy ul. Zamkowej udostępniona będzie dla uczniów klas IV-VI w terminach:

• poniedziałek - kl. Vc i VIb od godz. 13.25 do 13.45
  • poniedziałek - kl. IVa od godz. 14.35 do 15.00
  • wtorek - kl. VIe od godz. 14.25 do 14.5
  • środa - kl. Vb od godz. 8.45 do 9.10

Ze względów bezpieczeństwa prosimy stosować się do poniższych zaleceń zgodnych z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej:

1. Od dnia otwarcia biblioteka pracuje wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek i podręczników.
2. Do odwołania zamknięta będzie czytelnia czasopism.
3. Czytelnicy będą obsługiwani w punkcie kontaktu czytelnika z bibliotekarzem – bez wolnego dostępu do księgozbioru (książki podaje tylko bibliotekarz).
4. W miejscu obsługi czytelnika może przebywać tylko jedna osoba, pozostali czytelnicy proszeni są o zachowanie odpowiedniego dystansu (minimum dwa metry).
5. Czytelnicy muszą posiadać własne maseczki i rękawiczki ochronne.
6. Przed wejściem do budynku należy zdezynfekować ręce.
7. Zwrócone książki i podręczniki podlegają kwarantannie przez okres 5 dni w wydzielonym miejscu.
8. Podręczniki należy zwracać tylko w kompletach, usunąć folię z okładek, usunąć zapisane ołówkiem notatki, zwrócić uwagę na czystość i estetykę podręcznika – wyprostować pogięte kartki, skleić rozdarcia, powyjmować wszelkie osobiste notatki, kartkówki, zakładki itp.
9. W przypadku niekompletnego zestawu podręczników rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani dokonać wpłaty za zagubione lub zniszczone podręczniki w dniu ich zdawania.
10. Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalonym, w porozumieniu z dyrektorem szkoły, wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem określonym terminie, który zostanie podany uczniom przez wychowawców klas I-VIII.
11. Nie wolno dezynfekować zwracanych książek preparatami dezynfekującymi.
12. W przypadku pytań dotyczących zwrotu książek i podręczników prosimy o kontakt poprzez e-dziennik lub kontakt telefoniczny: ul. Zamkowa nr tel.55 24 21 120; ul. Warmińska nr tel. 55 24 21 110