Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dziennik

   unnamedZgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej od poniedziałku, 9 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada 2020r. odwołane są zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII. Oznacza to, że uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
   Wobec powyższego zwracam się do Państwa Rodziców z ogromną prośbą o rozważenie możliwości doposażenia swoich dzieci w niezbędny sprzęt, służący do nauki zdalnej (telefon, komputer, laptop, tablet). Jednocześnie informuję, iż szkoła nie posiada takiej możliwości, aby zabezpieczyć wszystkich uczniów w przybory do realizacji kształcenia na odległość. Pragnę przypomnieć, że rodzice zgodnie z art. 40 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378) zobowiązani są do zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia szkolne. Niespełnianie obowiązku szkolnego będzie skutkowało brakiem klasyfikacji, a w dalszej konsekwencji podlegać będzie egzekucji administracyjnej na podstawie art. 42 z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe.
   Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła będzie miała obowiązek zapewnienia funkcjonowania świetlic szkolnych dla rodziców uczniów bezpośrednio zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19 (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, policja, wojsko, straż miejska). W związku z powyższym proszę Państwa o przekazanie wychowawcom klas informacji o potrzebie opieki świetlicowej nad tymi uczniami, których rodzice wykonują ww. zawody.
   Jednocześnie nadmieniam, iż Szkoła Podstawowa nr 1 prowadzi zdalne nauczanie za pomocą platformy komunikacyjnej „Teams”. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu logowania się na ww. platformę otrzymacie Państwo poprzez dziennik elektroniczny.

 

 

Elżbieta Fijarczyk – dyrektor szkoły

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 505 gości oraz 0 użytkowników.

dsc_0795.jpg

Logowanie

Copyright © 2021 Paweł Matak Rights Reserved.