Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

Dziennik

20190925 103046Dnia 25.09.2019r. pod Ratuszem Miejskim w Ornecie odbyło się Gminne Narodowe Czytanie. Każda szkoła miała wybrać i przedstawić jedną z ośmiu nowel, wybranych na ósmą edycję akcji. Wybrane teksty miały wspólny mianownik, którym jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.


Nasza Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie miała za zadanie zaprezentować nowelę Bolesława Prusa pt. ,,Katarynka’’. Wydarzenia dzieją się w XIX wieku. Głównym bohaterem jest elegancki i starszy pan Tomasz, który mimo niechęci do muzyki katarynki, potrafił zaakceptować jej dźwięk dla dobra i i szczęścia niewidomej dziewczynki. Lektura zwraca uwagę na kierowanie się w życiu empatią i altruizmem oraz podkreśla, jak ważne jest w życiu dzielenie się dobrem z innymi. Uczniów naszej szkoły przygotowały panie Teresa Szmajchel, Barbara Gruszka, Mariola Taraszkiewicz. Na orneckiej scenie zaprezentowali się: Anna Kaziul, Katarzyna Grodowska, Helena Junko, Sebastian Kolędo, Łukasz Jodko, Julian Szczurowski i Wojciech Michalak. Jak co roku akcja Narodowego Czytania objęta była patronatem Prezydenta RP i miała na celu popularyzacje czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Była to też okazja do wspólnego śledzenia losów bohaterów arcydzieł naszej literatury.

 

20190925 103046

20190925 103048

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 637 gości oraz 0 użytkowników.

dsc_1029.jpg

Logowanie

Copyright © 2020 Paweł Matak Rights Reserved.