Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Dziennik

img 7630W tym roku, dnia 25 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji zachęca do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z energii działań wspólnotowych. Siła tkwi w grupie. "Życzliwie, razem, blisko!" Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej to nie puste slogany, to fakty poparte przez naukę. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.


Był to dzień wyjątkowy pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – informacjami na temat życzliwości. Na dobry początek każdy otrzymał order z „uśmiechniętą buźką”, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Następnie nauczyciele przeprowadzili pogadankę na lekcji wychowawczej nt.: „Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości? Jak być człowiekiem Życzliwym?”.
Na korytarzu szkolnym uczniowie mogli wrzucać do skrzynki życzliwości karteczki zaadresowane do kolegów jak i również nauczycieli, pracowników. Dnia 26 listopada zostały one rozdane. Znalazło się tam bardzo dużo pozdrowień, miłych słów oraz komplementów .Kolejnym etapem było przygotowanie liści jesiennych z sentencjami o życzliwości i umieszczenie na Drzewie Życzliwości, które stało się piękną dekoracją na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy z dwóch budynków SP nr 1 oraz władze Miasta w zamian za zaangażowanie oraz okazywanie sobie życzliwości byli częstowani słodkimi babeczkami z wpiętą sentencją, myślą o życzliwości. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy postawiony przez organizatorów cel został osiągnięty. Jednak ufajmy, że ziarno świadomości dotyczące roli miłości i życzliwości w naszym życiu, zostało zasiane w młode serca. Organizatorami akcji było Szkolne Koło PCK i Wolontariat wraz z opiekunami Teresą Szmajchel, Małgorzatą Piekarską.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 782 gości oraz 0 użytkowników.

dsc_0925.jpg

Logowanie

Copyright © 2021 Paweł Matak Rights Reserved.