Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2019/2020

Dziennik

W tym roku, dnia 25 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji zachęca do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z energii działań wspólnotowych. Siła tkwi w grupie. "Życzliwie, razem, blisko!" Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej to nie puste slogany, to fakty poparte przez naukę. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.


Był to dzień wyjątkowy pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – informacjami na temat życzliwości. Na dobry początek każdy otrzymał order z „uśmiechniętą buźką”, która przez cały dzień przypominała, że mamy być uprzejmi w stosunku do siebie. Następnie nauczyciele przeprowadzili pogadankę na lekcji wychowawczej nt.: „Dlaczego obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości? Jak być człowiekiem Życzliwym?”.
Na korytarzu szkolnym uczniowie mogli wrzucać do skrzynki życzliwości karteczki zaadresowane do kolegów jak i również nauczycieli, pracowników. Dnia 26 listopada zostały one rozdane. Znalazło się tam bardzo dużo pozdrowień, miłych słów oraz komplementów .Kolejnym etapem było przygotowanie liści jesiennych z sentencjami o życzliwości i umieszczenie na Drzewie Życzliwości, które stało się piękną dekoracją na szkolnym korytarzu. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy z dwóch budynków SP nr 1 oraz władze Miasta w zamian za zaangażowanie oraz okazywanie sobie życzliwości byli częstowani słodkimi babeczkami z wpiętą sentencją, myślą o życzliwości. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy postawiony przez organizatorów cel został osiągnięty. Jednak ufajmy, że ziarno świadomości dotyczące roli miłości i życzliwości w naszym życiu, zostało zasiane w młode serca. Organizatorami akcji było Szkolne Koło PCK i Wolontariat wraz z opiekunami Teresą Szmajchel, Małgorzatą Piekarską.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

dsc_1078.jpg

Logowanie

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.