WAKACJE!!!

Dziennik

dscn1033Już od około 17 lat w bibliotece szkolnej odbywają się „Spotkania z bajką”, w których uczestniczą uczniowie kl. I-III i orneccy przedszkolacy. Na bajkowych spotkaniach nigdy nie zabrakło zaproszonych gości. W tym roku od końca października i przez cały listopad naszym milusińskim bajki czytali : Burmistrz Miasta – p. Ireneusz Popiel, Inspektor ds. Oświaty – p. Łukasz Okapiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej – p. Elżbieta Suchodolska, nauczyciel bibliotekarz ZSZ CKU w Ornecie – p. Dorota Łabaszewska wraz z uczniami kl. I Technikum Logistycznego – Wiktorią Sawicką i Kacprem Wiśniewskim. Cykl spotkań rozpoczęła Dyrektor naszej szkoły – p. Elżbieta Fijarczyk.

Mali czytelnicy nie tylko słuchali „Bajek uśmiechajek”, które zawierały treści dotyczące skarżenia, zgłaszania problemu, co zamiast kłótni, nienawiści, niezgody, czy i dlaczego należy się dzielić. Wspólnie rozwiązywaliśmy bajkowe krzyżówki, labirynty, wyjaśnialiśmy znaczenie przysłowia „Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”.
Jak co roku, nie zabrakło też „gumisiowych żelek”. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową zakładkę do książki, a zaproszeni goście podziękowania w postaci zakładek. Ponadto przedszkolacy mieli okazję zobaczyć jak uczą się ich starsi koledzy. Niemałą frajdą była dla nich możliwość pisania po tablicy interaktywnej oraz śpiewania karaoke.
Miło mam będzie spotkać się za rok i ponownie zobaczyć uśmiechnięte twarze naszych dzieci.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas zarówno zaproszonym Gościom jak i Przedszkolakom wraz z Wychowawczyniami.
Tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w każdym zespole uczniowskim zostały wybrane osoby najsympatyczniejsze. Otrzymały one pamiątkowe dyplomy.

Najsympatyczniejsi w SP1 w 2019 r.
I a Alicja Łazarczuk
I b Alicja Bogdanowicz