Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

Dziennik

pobraneit logo 1Szkoliliśmy sie dla Was razem z Teatroteką Szkolną podczas warsztatów: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Ich celem było poznanie metod pedagogiczno - teatralnych w ramach doświadczenia warsztatowego oraz wykorzystania ich na lekcjach, opracowanych przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Ornecie pracowali na warsztatach wokół hasła "przemiana". Zajęcia były inspirowane scenariuszem Moniki Bani pt. "Piękna i Bestia - lekcja zmiany".

 

6 lutego 2020 roku odwiedziliśmy leżącą w województwie warmińsko-mazurskim Ornetę. Pedagog teatru Anna Zalewska-Uberman pracowała z grupą osiemnastu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. mjr. H. Sucharskiego.
W części warsztatowej zajęliśmy się hasłem "przemiana". Inspiracją do zajęć stał się scenariusz Moniki Bani zatytułowany "Piękna i bestia - lekcja zmiany". Podczas rozgrzewki przyglądaliśmy się zmianom jakie zachodzą w naszym ciele pod wpływem różnych emocji - pozytywnych i negatywnych. Po przypomnieniu sobie fabuły baśni "Piękna i bestia" pracowaliśmy w grupach nad charakterystyką bohaterów, skupiając się na procesie przemiany, jakiej podlegają w trakcie rozwoju akcji. W finale zajęć tworzyliśmy etiudy teatralne, których tematem były kluczowe momenty w życiu trójki bohaterów: Pięknej, Bestii i Ojca.
Hasło "przemiana" okazało się nie tylko kluczem interpretacyjnym do analizowanego utworu ale również zainspirowało nas do szerszych i pogłębionych refleksji dotyczących metamorfozy, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej, i uwzględnienia jej procesualnego charakteru.

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Popularne

Gościmy

Odwiedza nas 523 gości oraz 0 użytkowników.

dsc_0810.jpg

Logowanie

Copyright © 2020 Paweł Matak Rights Reserved.