Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich.

Stowarzyszenie „Dom Warmiński” wspólnie ze Stowarzyszeniem gmin „Polskie zamki gotyckie” zorganizował  konkurs wiedzy o zamkach gotyckich i historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar północno-wschodniej Polski. Konkurs został przeprowadzony na terenie 15 gmin należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz 8  gmin należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”, w tym gmina Orneta.
    Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o regionie oraz uatrakcyjnienie, wzbogacenie
i poszerzenie treści realizowanych w szkole.
Gminny etap w kategorii szkół podstawowych odbył się 15 maja 2018r. w sali sesyjnej ratusza. Udział wzięli uczniowie z trzech gminnych szkół podstawowych. Naszą Szkołę reprezentowali:
-Boniszewska Julia
- Kaziul Anna
- Woźny Szymon
- Wójcik Aleksandra.
Najwięcej punktów zdobyła Ola Wójcik – zajęła trzecie miejsce tracąc 1 punkt. Na słowa uznania zasłużył Szymon – jako jedyny czwartoklasista reprezentujący Szkołę, znalazł się w pierwszej dziesiątce!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do spróbowania swoich sił za rok.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.