Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

„Witaj, majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie”

      14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Ornecie odbyła się akademia z okazji  227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI „a” przedstawili, w formie montażu słowno-muzycznego, okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wiersze i pieśni patriotyczne podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, współczesnego patriotyzmu, podkreślały znaczenie symboli narodowych.

 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

 

      Przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewano pieśni patriotyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Było patriotycznie, wzruszająco i w otoczeniu barw narodowych.

 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

 

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.