„Witaj, majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie”

14 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego w Ornecie odbyła się akademia z okazji  227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI „a” przedstawili, w formie montażu słowno-muzycznego, okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wiersze i pieśni patriotyczne podkreśliły znaczenie uroczystości, uczyły miłości do Ojczyzny, współczesnego patriotyzmu, podkreślały znaczenie symboli narodowych.

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Przy akompaniamencie akordeonu zaśpiewano pieśni patriotyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Było patriotycznie, wzruszająco i w otoczeniu barw narodowych.