Mikoszewo.

W dniach od 11 do 13 czerwca (poniedziałek-środa) grupa 40 dzieci uczestniczyła w Wyjeździe Edukacyjnym do Mikoszewa. Został on zrealizowany przy współpracy Gminy Orneta w ramach realizacji zadania publicznego pod tytułem: Wyjazd edukacyjno-integracyjny z elementami profilaktyki prozdrowotnej  wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas działających przy Szkołach Podstawowych nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego i nr 4 im. Janusza Korczaka w Ornecie. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali: ks. Maciej Burdyński – kierownik wyjazdu i opiekunowie: Renata Nędzi-Sosnowska, Alicja Fijałkowska i Monika Trociuk.
Podczas naszego pobytu w Ośrodku Formacyjno-kolonijnym dzieci miały zajęcia z panią terapeutką – Agnieszką Stefanowicz. Głównym celem tych zajęć była integracja grupy: rozwój komunikacji, komunikacja bez przemocy, rozwój ekspresji twórczej, podążanie za aktywnością uczniów, wsparcie procesu nawiązywania przyjaźni.
Uczestnicy doskonalili umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Czas został wypełniony wieloma konkursami, jak również grami, takimi jak np. Mecze w Bubble football na boisku jak i bitwy łucznicze.
Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i prowadzenia wyjazdu edukacyjnego.

ks. Maciej