Spotkanie z talentem 2018r.

SPOTKANIE Z TALENTEM

12 października 2018 roku w Lidzbarku Warmińskim odbyła się XIII edycja Powiatowych Spotkań
z Talentem. Wyróżniono uczniów szkół naszego powiatu. Ten zaszczytny tytuł otrzymały dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie – Nikola Siwik oraz Julia Choińska.

Nikola Siwik jest uczennicą klasy VI B. Obok zdolności językowych, matematycznych wyróżnia się artystycznymi – plastycznymi, recytatorskimi, muzycznymi – jest uczennicą szkoły muzycznej, osiąga sukcesy, tańcząc. Przygodę z tańcem rozpoczęła od przedszkola. We wrześniu  2017 zaczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Nikola należy do zespołu wokalno-instrumentalnego „DRAGONS” funkcjonującego w Miejskim Domu Kultury w Ornecie. Pod okiem instruktorów (Bartosza Krzywdy, Mariusza Dyby, obecnie Tymoteusza Ławrukajtisa) – gra na gitarze basowej. Gra w Scholii dziecięcej parafii Orneta. Swoich sił próbuje również w Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ornecie – jako basistka zespołu.

Wyróżniono Nikolę między innymi w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego  2017 o Puchar Burmistrza Brodnicy  21 X 2017r. – I miejsce, Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego  o II Memoriał Edwarda Kowalke 5 XI 2017r. – I miejsce, Turnieju Młodych Talentów Elbląg 2 XII 2017r. – I miejsce, Gminnym Konkursie Recytatorskim  23 IV 2018 – I miejsce.

 

Julia Choińska jest uczennicą klasy V a. Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła rok temu. Jej najmocniejszą stroną są biegi  na krótkich dystansach. Uzyskuje także bardzo dobre wyniki w rzucie oszczepem dziecięcym i skoku w dal.

W ciągu roku wystartowała w konkurencjach  indywidualnych zdobywając wysokie wyniki. Podczas wiosennych czwartków lekkoatletycznych w Lidzbarku Warmińskim pobiła rekord
w biegu na 60m swojego rocznika i reprezentowała  szkołę podczas Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

W kwietniu wzięła udział w ogólnopolskim biegu Lekkoatletyka dla każdego.

13 września  startowała w ogólnopolskich zawodach w czwórboju lekkoatletycznym Nestle Cup
w Warszawie, zdobywając drużynowo V miejsce w Polsce.

Julia to także uczennica osiągająca wysokie wyniki w nauce.

 

 

Nikola Siwik i Julia Choińska podczas wręczenia wyróżnień.

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.