Święto SP1.

"... gdy przyszło ginąć latem,
prosto do nieba czwórkami szli
żołnierze z Westerplatte".            

ŚWIĘTO SZKOŁY 12 października 2018

Święto rozpoczęło się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły oraz Sztandaru Kombatantów RP  i BWP, następnie zaśpiewano hymn Polski. Przybyłych na uroczystość uczniów, nauczycieli, rodziców i gości  powitała dyrektor Elżbieta Fijarczyk, która przypomniała ważne również dla młodych Polaków wydarzenia z życia naszej szkoły oraz kraju.

Uczniowie klasy V a oraz VI b zaprezentowali program artystyczny poświęcony patronowi  Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Przedstawiono wiele faktów z życia prywatnego majora Sucharskiego, kariery zawodowego oficera, okoliczności śmierci. Odwołano się też do historii siedmiu dni obrony Westerplatte. Uczniowie wspomnieli sylwetkę strzelca Aleksandra Ortiana, a delegacja szkoły z panią Beatą Gramś udała się na cmentarz, na grób obrońcy Westerplatte.

Część artystyczną przygotowała nauczycielka języka polskiego – Jolanta Butkiewicz. O dekorację sali zadbały panie Bogumiła Bobojć i Grażyna Basałygo. Na zakończenie odbyło się wręczenie nauczycielom Nagród Dyrektora Szkoły  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.