Wycieczka do Olsztyna.

W dniu 29 listopada (czwartek) grupa 42 dzieci pod opieką nauczycieli: pań Alicji Fijałkowskiej i Zofii Nędzi-Sosnowskiej i ks. Macieja Burdyńskiego oraz trzech mam udała się na wycieczkę przedmiotową do Muzeum Archidiecezji Warmińskiej im. bp Jana Obłąka w Olsztynie. Zostało ono otwarte w czerwcu tego roku i zgromadzono w nim dziedzictwo warmińskiej diecezji – sztukę sakralną i religijną począwszy od XIV wieku. Wśród najcenniejszych są złoty relikwiarz św. Andrzeja i rękopis Monachomachii. Patronem muzeum jest ks. bp Jan Obłąk, który był 48 ordynariuszem warmińskim. 
Zwiedzanie odbywało się na trzech kondygnacjach muzeum w następującym porządku: 
Rzeźba i malarstwo Archidiecezji Warmińskiej
Rzemiosło Artystyczne Archidiecezji Warmińskiej 
Historia Archidiecezji Warmińskiej 
Po żywej lekcji historii udaliśmy się do Aquaparku Warmia Park w Pluskach, gdzie spędziliśmy czas na nauce, doskonaleniu pływania i na posiłek w restauracji MC Donald.  
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. 

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.