Festiwal Nauki.

Festiwal Nauki PWSZ w Elblągu.
25 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Festiwalu Naukowym organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu. Na specjalnie przygotowanych stoiskach uczniowie mogli uczestniczyć w atrakcyjnych pokazach, doświadczeniach, warsztatach i wykładach, dotyczących ciekawych
i aktualnych zagadnień związanych z ekonomią, informatyką, biologią, chemią, fizyką, matematyką, przyrody. Podczas Festiwalu nie zabrakło także wątku kulinarnego. Na stoisku „ Smaki z polski i świata. Laboratorium Młodego Odkrywcy” zainteresowane osoby  mogły podjąć próbę rozpoznania różnych produktów tylko je smakując. Dodatkowo przeprowadzane zostały eksperymenty z zakresu chemii  
i fizyki, celem tych zajęć było rozwijanie kreatywności, rozbudzanie ciekawości fizyką i techniką u  młodych ludzi. Naszym uczniom szczególnie podobały się warsztaty : „Domowe laboratorium kosmetyczne”, „ Cudaki i zwierzaki matematyczne”, „ Jakie to proste – doświadczenia przyrodnicze” i oczywiście pokazy sprzętu wojskowego, strażackiego
i policyjnego. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.