Noc Bibliotek.

   „Czytanie porusza”
    Po raz trzeci biblioteka szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, przebiegającej pod hasłem „Czytanie porusza”. Noc Bibliotek połączyliśmy
z realizowaną w szkole  innowacją pedagogiczną „Aby czas nie zatarł śladów… Czytam, więc (prawie) wszystko wiem o Ornecie i Warmii”.
     Przygotowania trwały od dłuższego czasu. Rozwieszone plakaty i baner informowały o dniu, godzinie i przebiegu imprezy. Wierni czytelnicy stawili się 2 czerwca na godzinę 1530 i mogliśmy oficjalnie zacząć „Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie”. Spotkanie rozpoczęli uczniowie kl. II a tradycyjnym i niegdyś bardzo popularnym na Warmii tańcem warmińskim – „Szot”, przygotowanym pod kierunkiem p. Marty Godziny. Nie zabrakło też wspólnego czytania. Tym razem odczytaliśmy wiersz p. Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Bob, bób i baba”. Zarówno dzieci jak i dorośli mieli nie lada wyzwanie z przeczytaniem tekstu typu: „Pod Babim Dołem za baobabem o bułę błagał babę...",z którym poradzili sobie na „6”.Tańcami współczesnymi przygotowanymi pod kierunkiem p. Beaty Gramś wszystkich uczestników „rozruszały” dziewczynki z kl. V a. W nawiązaniu do realizowanej innowacji pedagogicznej uczniowie kl. V podczas zajęć kółka recytatorskiego napisali inscenizację 
na podstawie legendy „O Kościotrupie” p. Franciszka Chruściela. Inscenizację tę zaprezentowali właśnie podczas Nocy Bibliotek. Nie obyło się bez corocznych warsztatów gliniarskich „Smokowo”, podczas których uczestnicy poznawali tajniki pracy z gliną. Zabawy, uciechy i pobrudzonych po łokcie rąk było co niemiara. W sali nr 31 można było obejrzeć prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów na lekcjach zajęć komputerowych w nawiązaniu do naszej innowacji. Prezentacjom towarzyszyła wystawa prac plastyczno-technicznych uczniów. Mali i duzi artyści mogli wykazać się kunsztem malarskim w przygotowanym „plenerze malarskim” zatytułowanym „Orneta na palecie malarza”. Przedstawiciele kl. IV-VI uczestniczyli w turnieju „1 z 7”. 
Szyfrowanki, kolorowanki, rozsypanki, bajkowe puzzle, kalambury literackie – to kolejne atrakcje, 
z którymi mogli się zmierzyć uczestnicy akcji. 
    Na zakończenie spotkania podsumowane zostały konkursy realizowane w ciągu roku, w ramach innowacji pedagogicznej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Podczas Nocy Bibliotek nie zabrakło też dyplomów, pamiątkowych zakładek, naklejek 
i słodkości dla najlepszych czytelników.
   Wspaniała zabawa, relaks i dobre wspomnienie na pewno będą towarzyszyły przez lata wszystkim uczestnikom tego niezwykłego popołudnia.
    Maria Taraszkiewicz, Grażyna Basałygo , Barbara Gruszka
 
 b13
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.