Dni Rodziny w SP1 !

DSC 0134 Jak co roku  obchody „Dni Rodziny” w naszej szkole zapoczątkował  rodzinny, pieszy rajd do Krosna. W jego ramach odbyły się: msza święta, a później ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawy i śpiewy.

5.06.13r. szkoła aktywnie włączyła się w Marsz Godności zorganizowany przez Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ornecie. Nasi uczniowie pod kierunkiem wychowawców przygotowali transparenty z hasłami o równości i godności, kolorowe stroje, oraz różnorakie instrumenty własnego pomysłu. Było wesoło, kolorowo i głośno. Podczas rekreacji przy MDK-u uczniowie  wystąpili na scenie tańcząc i śpiewając.

Tego samego dnia po południu w szkole odbyły się występy uczniów dla rodziców. Do szkoły tłumnie przybyli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Dorota Ring. Występ chóru prowadzonego przez pana Wiktora Chojnackiego przypomniał nam o  wartości rodziny.

Uczniowie klasy Ia, w specjalnych strojach zatańczyli krakowiaka.  Grające na instrumentach  uczennice przedstawiły  utwory muzyczne.

Ponieważ świętujemy obecnie 700 lecie Ornety, część uroczystości poświęcona była również tej tematyce. Klasy I - II, przygotowane przez wychowawczynie panie Alicję Wojciechowską, Bożenę Szybko i Bogumiłę Bobojć, zaśpiewały piosenki o Ornecie. Promocję Ornety przedstawił zespół CENTO, prowadzony przez panie Zytę Nędzi i Zofię Nędzi – Sosnowską. Uczniowie klasy IVa ( przygotowani przez panią Barbarę Gruszkę), w pięknych, starodawnych strojach, przedstawili legendę o Ornecie, a klasa IV c ,( wych. Katarzyna Krasińska) przybliżyła sławną ornecką postać.

Na zakończenie uroczystości na gości i uczniów czekał słodki poczęstunek.