Spotkanie z Talentem 2017.

Utalentowani Uczniowie !  Dumne Wychowawczynie !
13 października 2017 roku dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 otrzymało tytuł laureata XII Powiatowych „Spotkań z Talentem”. Uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek  miała miejsce
w Lidzbarku Warmińskim podczas obchodów XVIII Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Paweł Ulewicz - uczeń klasy Va i Wiktor Lewicki - uczeń klasy VIa zaszczytne wyróżnienia i pamiątkowe statuetki odebrali z rąk Starosty Lidzbarskiego, Pana Jana Harhaja.
Paweł Ulewicz jest uczniem III klasy Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim. Dzięki swoim zdolnościom został przyjęty od razu na II rok nauki. Paweł gra na wielu instrumentach: werblu, kotłach, wibrafonie, ksylofonie, perkusji, dzwonkach, flecie i pianinie. Założył dziecięcy zespół „Eurobanda”, występuje w nim    z rodzeństwem i kolegami ze szkoły. Obecnie gra na perkusji
w zespołach „Dragons”  i „Cortez”. Paweł prezentuje się na scenach gminnych, powiatowych, gra
w Kościele. Bierze udział w różnych przesłuchaniach, np. w Makroregionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w Radomiu i popisach uczniów Szkoły Muzycznej. Paweł zajmuje również wysokie miejsca w Turniejach Tanecznych, które odbywają się na różnych szczeblach, aż po ogólnopolski. Jest koleżeński, ambitny i kulturalny.
Wiktor Lewicki z wielkim wyczuciem i sercem podchodzi do wielkiej pasji – gry na akordeonie
i wiolonczeli, swoimi występami uświetnia wiele uroczystości szkolnych.  Zasłynął również jako zdolny wokalista, wyśpiewał wyróżnienie w eliminacjach regionalnych „Kocham śpiewać polskie piosenki”. Zdolny, pracowity i ambitny,  na koniec roku szkolnego uzyskał średnią ocen 5,45 i otrzymał stypendium Burmistrza Ornety. Chłopiec potrafi doceniać wartość nauki i wiedzy, brał udział w licznych konkursach przedmiotowych na etapie szkolnymi gminnym, powiatowym i ogólnopolskim. Wiktor otrzymuje wiele podziękowań, gratulacji i wyróżnień, m.in. dyplom uczestnictwa w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Wiolonczelistów, w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej, w ogólnopolskim konkursie MATEMATYKA. PLUS., wyróżnienie w konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY, dyplom i wyróżnienie w konkursie „KOCHAM ŚPIEWAĆ POLSKIE PIOSENKI”, Dyplom za godne reprezentowanie Szkoły Podstawowej nr 1 w Ornecie. 
Jako wychowawczynie towarzyszyłyśmy uczniom w tak ważnej dla nich chwili.  I chociaż to Oni dzięki swojemu talentowi, ciężkiej pracy, często wielu wyrzeczeniom zapracowali na to wyróżnienie, to my byłyśmy z nich niesamowicie dumne. Wierzymy, że te chwile na długo zagoszczą w pamięci Pawła
i Wiktora, dlatego obok gratulacji i życzeń wielu sukcesów i tak ważnej w rozwijaniu talentów wytrwałości podarowałyśmy im na pamiątkę książkę pt. „Mały Książkę”, w której zamieściłyśmy dedykację: „ Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. 
Maria Taraszkiewicz – wychowawczyni Pawła
Grażyna Basałygo – wychowawczyni Wiktora

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.