Zajęcia w bibliotece publicznej.

Zajęcia w Bibliotece Publicznej
Posługiwanie się katalogiem bibliotecznym to ważna umiejętność, którą powinni posiąść wszyscy uczniowie. Ułatwia ona znalezienie książki na półce w bibliotece. Jak co roku, tak i w tym uczniowie klas IV w październiku 2017 r., uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej  Miasta i Gminy
w Ornecie, Oddział dla Dzieci. Pani Ewa Jankowska zapoznała czwartoklasistów z informacjami znajdującymi się na karcie katalogowej. Poznali oni rodzaje katalogów bibliotecznych, a także samodzielnie poszukiwali książek na półkach, posługując się kartą katalogową. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że poszukiwanie książek to dobra zabawa i dobre ćwiczenie utrwalające znajomość alfabetu.
DSC03547

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.