Święto Szkoły 2017r.

„Wyrastamy z ojczyzny tej, która nie gubi bohaterów”
13 października 2017r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji nauczycieli, uczniów oraz wszystkich pracowników, którzy już nie żyją- ich nazwiska na początku mszy odczytała p. Maria Taraszkiewicz.                
Następnie o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury odbyła się część oficjalna. Tradycyjnie Święto rozpoczęło się od wprowadzenia sztandarów Szkoły oraz sztandaru Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.
Po wciągnięciu flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu uczniowie klas VIa 
i VIb zaprezentowali montaż słowno-muzyczny w całości poświęcony patronowi szkoły-majorowi Henrykowi Sucharskiemu. Zgromadzeni na sali uczniowie, ich nauczyciele oraz zaproszeni goście mieli możliwość przypomnieć sobie lub zapoznać się    z faktami z życia dowódcy obrony Westerplatte. Słuchacze mogli dowiedzieć się z jak ubogiej rodziny pochodził patron szkoły, jak przebiegała jego edukacja, jakim był kandydatem na przyszłego dowódcę, a także jak potoczyły się losy Majora po kapitulacji aż do jego śmierci w 1946 r.
 Część artystyczną przygotowali : nauczycielka języka polskiego -Jolanta Butkiewicz oraz nauczyciel muzyki-Wiktor Chojnacki. O dekorację sali zadbały panie Bogumiła Bobojć i Grażyna Basałygo. Tradycyjnie delegacja szkoły z p. Beatą Gramś udała się na cmentarz , na grób Aleksandra Ortiana -uczestnika walk o Westerplatte.
 Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych i pasowanie na uczniów naszej Szkoły przez dyrektora szkoły  Dorotę Ring . Dzieci otrzymały upominki od reprezentującej Bank Sztumski –dyrektor Bożeny Kamińskiej, Pełnomocnika Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych - Grażyny Chrypo oraz Rady Rodziców. Reprezentantki SU-Kasia Grodowska i Emilka Jakuszczonek złożyły pierwszakom wierszowane życzenia, a zespół teatralny „CENTO” zadedykował im wiersz pt. „Rzepka”. Wychowawczynie klas pierwszych to panie Bożena Szybko i Zyta Nędzi.
Na zakończenie odbyło się wręczenie nauczycielom Nagród Dyrektora Szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Miłym akcentem było złożenie życzeń z okazji Dnia Nauczyciela przez klasę VIIa nauczycielom, którzy uczyli ich do klasy VI. 
Jolanta Butkiewicz

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.