Event lekkoatletyczny.

We wtorek 21 listopada 2017 roku w hali OSiR w Ornecie 87 uczniów klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 wzięło udział w zabawach lekkoatletycznych.
Po rozgrzewce najmłodsi sportowcy zmagali się w konkurencjach biegowych z elementami rzutu, skoku, dźwigania i czworakowania. Najwięcej radości dostarczył bieg z" zaczarowaną kartką".
Event miał na celu popularyzację lekkoatletyki i rozwijanie wśród dzieci sprawności fizycznej.
Nie było przegranych, wszyscy zwyciężyli. W nagrodę otrzymali dyplomy i pyszne lizaki ufundowane przez Radę Rodziców z SP 1 w Ornecie.
Zawody przeprowadziła trener Renata Nędzi- Sosnowska wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Karolem Łasińskim i nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej Zytą Nędzi. Jak zawsze ogromną pomocą służyli nauczyciele klas 1-3 i rodzice z SP nr 1. Wielkim wsparciem dla przyszłych mistrzów lekkoatletyki byli licznie przybyli rodzice (ok 50 osób) z obydwu szkół, którzy dopingowali swoje pociechy.
W obsłudze imprezy pomagali uczniowie klasy 4 c-15 osób, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej- 6 osób i rodzice- 5 osób oraz  jeden pracownik OSiR.
 sis