Biblioterapia w naszej szkole.

Biblioterapii to terapia z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych tekstów lub książek.
Fundacja ING Dzieciom jest jedną z najstarszych fundacji korporacyjnych w Polsce. Powstała na fundamentach powołanej w 1991 roku Fundacji Banku Śląskiego. Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi związanych z fundacją, wolontariuszy ING oraz partnerów społecznych, pomoc w różnej formie otrzymało dotąd kilkanaście tysięcy dzieci, a wśród nich również i my.
Dzięki Fundacji ING Dzieciom powstały dwie książki: Lucjan Lew, jakiego nie było i Kosmita.
Lucjan lew, jakiego nie było to książka dla dzieci dotkniętych chorobami onkologicznymi. Opowieść uczy, jak pokonywać trudności, oswoić strach i poznać siłę przyjaźni.
Kosmita – zaadresowany do rodzin dzieci autystycznych. Historia bohaterów pomaga zrozumieć trudne zachowania i pokazuje, jak szukać wsparcia w specjalistycznej terapii. Książka powstała we współpracy z Fundacją Synapsis.
Autorką książek jest Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Oprawę graficzną przygotowała Joanna Jung.
Nasza szkoła otrzymała 10 egzemplarzy obu pozycji, które są już dostępne w naszej szkolnej bibliotece.
Składamy serdeczne podziękowania Fundacji ING Dzieciom za przekazane książki.
Ks. Maciej Burdyński