Dzień Życzliwości 2017.

    Listopad to miesiąc , w którym obchodzimy Dzień Tolerancji, Dzień Praw Dziecka i Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . 
20 listopada br. jest szczególnie ważny dla wszystkich dzieci, bowiem tego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Mimo, iż jest to nowe święto, bo ustanowione przed rokiem, to dotyczy fundamentalnych praw wszystkich dzieci, bez względu na pochodzenie, kolor skóry czy wyznanie.
Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas 
z nawiązką!
W naszej szkole Samorząd Uczniowski z tej okazji  przygotował oraz rozwiesił, najważniejsze ich zdaniem,  hasła z Konwencji Prawach Dziecka, które miały na celu przypomnieć wszystkim, że każde dziecko to człowiek, posiadający swoje prawa. Na korytarzach rozstawione zostały także „drzewka życzliwości i pozdrowień”, na których każdy mógł, na przygotowanych przez Samorząd Uczniowski kolorowych listkach, napisać coś miłego i przyczepić na rozstawionych „drzewkach”. Pamiętamy o prawach swoich, ale równiez i innych osób, bądźmy zyczliwi codziennie nie tylko od święta,ale i w życiu codziennym.   Samorząd Uczniowski SP 1
IMG 20171124 125447

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.