Jasełka 2017.

Jasełka
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy V a, którzy pod opieką p. Beaty Gramś wraz z chórem szkolnym i p. Wiktorem Chojnackim przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.Uczniowie wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, babcię, biedronkę ,dzieci, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały występy grupy tanecznej dziewczynek z klasy VI a,b  i III c oraz swoje talenty przedstawili uczniowie ;Natalia Siwik kl.Vb, Wiktor Lewicki kl.VIa, Emilia Jakuszczonek , Julia Boniszewska, Amanda Stanowska kl .VIb prezentując koledy
Po części artystycznej, pani dyrektor Dorota Ringi ks.Maciej Burdyński podziękowali młodym artystom i ich opiekunom oraz złożyli zaproszonym gościom i uczniom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.