Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy „Sielnaka” w Henrykowie

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy „Sielnaka” w Henrykowie

W środę 17 stycznia 2018 roku klasa IV A pod opieką wychowawcy klasy Ewy Szerszeń – absolwentki studiów podyplomowych Edukacji i Rehabilitacji osób
z upośledzeniem intelektualnym oraz studentów tegoż kierunku: Katarzyny Krasińskiej i ks. Macieja Burdyńskiego, odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie. Celem naszego wyjazdu było kształtowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, przede wszystkim
z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnymi intelektualnie, a także lekcja tolerancji, integracji, akceptacji i życzliwości.
Kierownik Ośrodka pani Anna Wiewiórska przedstawiła nam historię tego miejsca,
a następnie w małych grupach wzięliśmy udział w zajęciach organizowanych
w salach: technicznej, krawieckiej, plastycznej i stolarskiej.
Serdecznie dziękujemy za wspaniały czas spędzony z podopiecznymi i opiekunami Środowiskowego Domu Samopomocy „Sielanka” w Henrykowie.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!