Wyjazd do Głotowa.

Z inicjatywy Szkolnych Kół Caritas działających przy naszej Szkole i Szkole Podstawowej nr 4 oraz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela już po raz drugi udało się zorganizować wyjazd do Głotowa. Słynie ono z Sanktuarium Najświętszego Sakramentu oraz Kalwarii Warmińskiej. Od XIV w. przybywały tam rzesze pielgrzymów oddających cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Bowiem kościół został zbudowany na miejscu cudownego znalezienia Przenajświętszej Hostii, którą ukryto w ziemi przed najazdem pogańskich Litwinów i Prusów. Nasilający się w ciągu wieków ruch pielgrzymkowy spowodował, że w 1726 r. wzniesiono większą, barokową świątynię istniejącą po dzień dzisiejszy. Całe jej bogate wnętrze ukazuje teologię Eucharystii.

W grupie ponad 100 osób przeżyliśmy Drogę Krzyżową, modląc się, śpiewając
i rozważając najważniejsze wydarzenia z ostatnich chwil życia Jezusa. 

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.