Listy do ... zbrodnia katyńska

DSC07273W 72 rocznicę zbrodni katyńskiej – 22 IV 2013 roku przy Dębie Pamięci w SP 1 w Ornecie odbył się uroczysty apel. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście – Kombatanci, Sybiracy, władze miasta, mieszkańcy. Młodzież przedstawiła montaż słowno – muzyczny przybliżający tą straszną zbrodnię dokonaną przez NKWD na elicie naszego narodu. Pomordowani oddali życie w imię miłości do Ojczyzny w nadziei, że odrodzi się Polska wolna i suwerenna. Dąb Pamięci posadzony przy naszej szkole upamiętnia postać 28 – letniego policjanta Józefa Mordala, zamordowanego strzałem w tył głowy w Miednoje.

   Składając wiązanki kwiatów i paląc znicze pochyliliśmy się z szacunkiem nad upamiętnieniem ofiar zbrodni katyńskiej. Chcemy, by pamięć o tej straszliwej zbrodni, nie osądzonej, nie ukaranej była żywa w pokoleniach polskiego narodu.

 

   W montażu wystąpili uczniowie: Anna Siedlecka, Karolina Wdowiak, Patryk Skorupa, Sylwia Mosiejko, Kinga Stachacz, Aleksandra Jagłowska, Laura Jakuszczonek, Filip Marcinkiewicz, Zofia Lipska, Angelika Maleszewska, Kinga Rynkiewicz, Izabela Romańska, Małgorzata Radek i najmłodsza uczestniczka Emilka Jakuszczonek oraz chór szkolny.

   Uroczystość przygotowali: p. Anna Doligalska, p. Barbara Gruszka, p. Ewa Szerszeń

a oprawę muzyczną p. Wiktor Chojnacki.

DSC07284

„... Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została

wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności,

nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu

prawdy, która go przerasta, ale która jednocześnie czyni

go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie.”

                                                                 Jan Paweł II

DSC07288

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.