Wycieczka do Świętej Lipki i Stoczka Warmińskiego.

W dniu 18 czerwca 2018 (poniedziałek) w ramach zwiedzania świętych miejsc na Warmii, odbył się wyjazd edukacyjny do św. Lipki i Stoczka Klasztornego dla dzieci i ich najbliższych. Organizatorem wyjazdu była nasza parafia przy współpracy szkół podstawowych.  Inspiracją do zorganizowania takiej żywej lekcji religii i historii była rocznica 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej w św. Lipce, która przypada 
w tym roku i wpisania św. Lipki na listę pomników historii. W wyjeździe łącznie wzięło udział 59 dzieci
i 23 dorosłych. W św. Lipce przywitał nas jeden z ojców Jezuitów – gospodarzy tego miejsca,
a następnie wysłuchaliśmy koncertu organowego i pod opieką pani przewodnik poznaliśmy historię św. Lipki. Ostatnim punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Kościoła i Klasztoru w Stoczku Klasztornym, muzeum poświęconego prymasowi Wyszyńskiemu, miejsca gdzie był więziony. Było coś dla ducha, więc nie mogło zabraknąć czegoś dla ciała. Na koniec spotkaliśmy się na wspólnym ognisku w ogrodach Ojców Marianów – gospodarzy Stoczka Klasztornego. 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.