Wyjazd edukacyjny do Fromborka: interaktywna wystawa wraz z możliwością samodzielnego eksperymentowania

Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.

Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

Jednym z priorytetów programu jest również umożliwienie nauczycielom nabycia umiejętności niezbędnych do atrakcyjnego prowadzenia zajęć i aktywizowania dzieci i młodzieży w obszarze badań naukowych.

Gdzie? Frombork

Kiedy? 6.08.2018 (poniedziałek) zbiórka przy pomniku JPII godz. 10.00 a powrót ok 14.30

Dla kogo? Dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 4 w Ornecie

Organizator: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, Szkoły Podstawowe nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego i nr 4 im. Janusza Korczaka.

Koszt: 12 zł (dojazd)

Dzieci w drodze powrotnej otrzymają słodką bułkę (ofiarowane przez p. Anię Fijarczyk) oraz lody (z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży palm wielkanocnych).

Zgłoszenia: ks. Maciej Burdyński i p. Janina Krzyżanowska

Ilość miejsc ograniczona.