Wyjazd edukacyjny do Fromborka.

Czas wakacji to dobra okazji na zregenerowanie sił umysłowych. Jednak dzieci z orneckich szkół są rządne zdobywania wiedzy i szybko odpowiedziały na możliwość wyjazdu edukacyjnego. Z inicjatywy Parafii św. Jana Chrzciciela w Ornecie oraz Szkół Podstawowych w poniedziałek 13 sierpnia grupa 47 dzieci z naszych placówek pod opieką trojga nauczycieli: p. Janiny Krzyżanowskiej, Zofii Nędzi-Sosnowskiej i ks. Macieja Burdyńskiego oraz jednej z mam p. Bożeny Zbróg udała się do Fromborka na interaktywną wystawę wraz z możliwością samodzielnego eksperymentowania. 
Program Naukobus to inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom z małych miejscowości na terenie całej Polski.
Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogły poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.
Nie mogło również zabraknąć zabawy na powietrzu jak również wyjścia na lody. 
Serdeczne podziękowania p. Annie Fijarczyk za ufundowanie słodkich bułek. 
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji. 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.