Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2019/2020

W V Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie odbył się dnia 5.04.2019r.( piątek) finał XX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej. Wydarzenie, jak co roku współorganizowane jest przez V LO z Instytutem Muzyki UWM i olsztyńskim Pałacem Młodzieży. W eliminacjach do konkursu wzięło udział 140 uczestników z całego województwa, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Oktawia Bernaś z klasy 3a gimnazjum i Zosia Sidorowicz z klasy 8a. Zarówno Oktawia, jak i Zosia znalazły się w gronie 20 najlepszych wokalistów i zostały zakwalifikowane do przesłuchań finałowych. Podczas finału jury w składzie: Iwona Łazicka-Pawlak - dyrektor Pałacu Młodzieży, Leszek Szarzyński - dyrektor Instytutu Muzyki UWM, Grzegorz Lewandowski - wykładowca UWM, Łukasz Przyborowski - zespół ENEJ, Patrycja Jackowska-Kunert - wokalistka, Basia Raduszkiewicz – wokalistka wyłoniło tegorocznych zwycięzców XX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej, w gronie których znalazła się Oktawia Bernaś , która zajęła I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

dsc_0918.jpg

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.