Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2019/2020

img 0125Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ornecie po raz kolejny włączyło się w akcję organizowaną przez Caritas „Siatka miłosierdzia”. Uczniowie prawie wszystkich klas pod opieką swoich wychowawców przynieśli artykuły spożywcze oraz chemiczne, którymi wypełnili swoje klasowe siatki miłosierdzia. Artykuły te trafiły już do rodzin potrzebujących, dotkniętych nieszczęśliwymi kolejami losu oraz osób w podeszłym wieku. Udało się łącznie przygotować 17 siatek miłosierdzia. Za wykorzystanie okazji do czynienia dobra, przyniesione artykuły i włączenie się w akcje składamy serdeczne Bóg zapłać!

niepodlegla„Nie chciejcie ojczyzny, która was nic nie kosztuje” – te słowa Jana Pawła II przyświecały głównym uroczystościom zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 związanym z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w grze „Niepodległość” w sposób wymowny przypomnieli w skrócie najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Duże wrażenie, zwłaszcza na młodszych uczniach zrobiło symboliczne „podarcie” mapy Polski przez trzech zaborców, a także rozerwanie „szarf” zaborcom oznajmiające koniec jarzma niewoli. Podniosłą atmosferę potęgowały pieśni patriotyczne, legionowe wykonane przez chór szkolny. Całość dopełniały piękne dekoracje w kolorystyce barw narodowych. Wszyscy uczestnicy, zarówno uczniowie, nauczyciele jak i zaproszeni goście pełni wzruszenia opuszczali Miejski Dom Kultury.

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.