Szkolne Koło Caritas

Lednica.

3 czerwca już po raz XXI młodzi spotkali się na Polach Lednickich. Nie zabrakło w tym spotkaniu również przedstawicieli naszej szkoły. 
W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Idź i kochaj”. Zostaliśmy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia. 
Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można trzymać w dłoniach. 
Na tegorocznej LEDNICY każdy otrzymał:
Puzzle lednickie – symbolika wywodzi się z wczesnego chrześcijaństwa, a dokładniej od greckiego słowa sýmbolon, które oznacza przedmiot przełamany na pół. Puzzel ma służyć realnemu spotkaniu, bo żeby złożyć cały napis „Idź i kochaj!” trzeba połączyć ze sobą dwa puzzle. Zaproszono do wręczenia jednego z puzzli drugiej osobie, jednak nie tej, która jako pierwsza przyjdzie na myśl, ale – może jeszcze nieznanej – którą w naszym życiu wskaże nam Duch Święty.
 
Różaniec – ma być dla nas towarzyszem drogi, który będzie podtrzymywać entuzjazm budowania wspólnoty z innymi. Modląc się na różańcu, stajemy się naśladowcami Maryi, mamy odwagę iść i kochać!
 
Świeca – symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysły dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary. Razem z tym światłem mamy iść i kochać! 
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć
JUŻ ZA ROK KOLEJNE SPOTKANIE MŁODYCH W LEDNICY – PAMIĘTAJ PIERWSZA SOBOTA CZERWCA.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.