Szkolne Koło Caritas

Zielona szkoła.

W dniach od 5 do 7 czerwca (poniedziałek-środa) została zorganizowana „Zielona Szkoła” dla 20 uczniów naszej Szkoły i dziesięciu ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie. Miała ona miejsce w Ośrodku Kolonijno – Formacyjny Caritas w Mikoszewie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: panie Marta Godzina i Janina Krzyżanowska oraz ks. Maciej Burdyński. 
Podczas naszego wspólnego pobytu nie zabrakło konkursów. 
- konkurs 1: gra w piłkę nożną, drużyny 5 osobowe; system pucharowy; najlepsza drużyna – nagroda – siatka pomarańczy;  cel: upowszechnienie zajęć sportowych; 
   
- konkurs 2: drużyny 5 osobowe obierające jak najszybciej i najdokładniej marchewkę; nagroda – marchewka;
   
- konkurs 3: chętnych 6 osób rywalizujących ze sobą na najdłuższą obierkę; nagroda – jabłka; 
   
- konkurs 4: w grupach stworzenie najpiękniejszego zamku na plaży; nagroda – siatka gruszek; 
   
- konkurs 5: w grupach; „ekomoda” – uczestnicy mieli za zadanie stworzyć najpiękniejszy strój używają papieru toaletowego oraz wymyśleć hasło dotyczące zdrowego stylu życia; nagroda – siatka pomarańczy i arbuz; 
   
- konkurs 6: w czwórkach rywalizacja na bomby wodne; nagroda – jabłka; 
   
- konkurs 7: z balona do modelowania stworzenie najciekawszej figury; nagroda – lizaki witaminowe; 
   
W zdrowy ciele zdrowy duch – uczestniczyliśmy w porannej gimnastyce i zajęciach sportowych. 
   
Odbyła się również pogadanka na temat profilaktyki uzależnień z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Głównym jej celem było zapobieganie wszelkim przejawom zachowań niebezpiecznych, takich jak: alkoholizm,  przemoc fizyczna, przemoc słowna, cyberprzemoc, wymuszania, narkotyki, palenie papierosów i zażywanie dopalaczy. 
   
Podczas „Zielonej Szkoły” obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych, który miał ukazać różnorodne formy spędzania wolnego czasu. 
 
Codziennie każdy zaznaczał swoje zadowolenie bądź nie ;-), na tablicach samopoczucia: 
Tablica samopoczucia. Na ścianie naklejono duże arkusze papieru (jeden na każdy dzień wyjazdu). Każdy otrzymał codziennie cztery  kartki samoprzylepne. Kolory kartek odpowiadały samopoczuciu dziecka, i tak: Zielony: miałem super dzień, Żółty: to był dla mnie fajny dzień, Niebieski: nie było mi dzisiaj za fajnie, Czerwony: było mi dzisiaj okropnie. Wieczorem każdy wkładał do koperty kartkę, jaka najtrafniej opisuje jego nastrój pod koniec dnia. Cel: diagnoza samopoczucia uczestników „Zielonej Szkoły”. 

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.