Szkolne Koło Caritas

Tornister pełen uśmiechów.

 

ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

 

Już po raz dziewiąty Caritas, za pośrednictwem parafii w całej Polsce, prowadzi kampanię „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów z najuboższych polskich rodzin poprzez wyposażenie ich w wyprawki szkolne.

Akcja „Tornister pełen uśmiechów” pokazuje, że nie wszyscy mają to szczęście, że mogą iść razem z rodzicami na szkolne zakupy. Niektórzy dostają na to pieniądze, słysząc od nich: „Idź, kup to, co Ci się przyda w tej szkole”. Wtedy kupują to, co wydaje im się najpiękniejsze, najlepsze. Jest jednak wiele dzieci, które takiego komfortu nie mają. Ich rodzice, z różnych powodów szukają tego, żeby otrzymać takie wsparcie. Człowiek, który czuje potrzebę pomocy wybiera to, co mu wydaje się najpiękniejsze. Wtedy takie przybory szkolne trafiają do dzieci i młodzieży, która naprawdę tego potrzebuje - zaznacza Ks. Paweł Zięba Dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Caritas zaprasza wszystkich do włączenia się tę akcję, by jak najwięcej rodzin mogło otrzymać pomoc w niezwykle trudnym dla wielu z nich okresie przygotowywania dzieci do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. 

Przybory szkolne można składać do kosza wystawionego w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w dniach od 27 sierpnia do 10 września, a następnie za pośrednictwem Szkolnych Kół Caritas trafią do potrzebujących dzieci.

 tornister

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.