Szkolne Koło Caritas

Wyjazd edukacyjny na Litwę.

W dniach 02-03.10.2017 (poniedziałek-wtorek) odbył się Wyjazd Edukacyjny na Litwę do Wilna. Organizatorem wyjazdu była Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela przy współpracy obu szkół podstawowych działających w Ornecie. W sumie wzięło w nim udział 14 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 11 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4  oraz 22 osób dorosłych: rodziców, dziadków, opiekunów. Nad bezpieczeństwem czuwali: pani katechetka Janina Krzyżanowska i ks. Maciej Budryński. 
Uczestnicy wyjazdu mogli zaobserwować różnorodność religijną współczesnego Wilna. Zwiedzaliśmy liczne kościoły rzymskokatolickie, cerkwie prawosławne i greckokatolicką. Spróbowaliśmy przysmaków litewskich, takich jak cepelin i blin. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia odprawiona w Ostrej Bramie, gdzie poleciliśmy Bogu
i Maryi społeczności obu szkół. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii. 

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.