Szkolne Koło Caritas

Wyjazd edukacyjny do Gdańska, Gdyni i Redy.

Nasza Szkoła ubiega się o nadanie certyfikatu „Szkoły Wiernej Dziedzictwu”. Jednym z wymagań szczegółowych stawianych szkołom/placówkom ubiegającym się o Certyfikat jest organizowanie zajęć terenowych – odwiedzanie miejsc pamięci narodowej, wycieczki do muzeum, miejsc o znaczeniu historycznym i kulturalnym, itp.), oraz upowszechnia idei pamięci narodowej oraz prowadzenia działalności związanej z upamiętnianiem miejsc walk i męczeństwa Narodu Polskiego.

Z tej też okazji pragniemy zaprosić uczniów klas III i IV na żywą lekcję historii i religii oraz ich najbliższych (rodziców, opiekunów, rodzeństwo).
Wyjazd edukacyjny do Gdańska, Gdyni i Redy

W programie:

- Westerplatte (Pomnik Obrońców Wybrzeża),

- Twierdza Wisłoujście (Muzeum Historyczne Miasta Gdańska),

- Bazylika Archikatedralna w Oliwie (organy – twórca: Jan Wilhelm Wulff z Ornety wnuk organmistrza Johanna Georga),

- Bazylika Mariacka w Gdańsku,

- pobyt w Centrum Nauki Eksperyment,

- pobyt w Aquaparku Reda - Zaczarowana kraina wodnych przygód – Aquapark z rekinami.

Koszt: 160 zł (dziecko); 170 zł (dorosły) – cena przy grupie 45 osób (zapisy wraz z zaliczką 50 zł; zaliczka nie zostanie zwrócona osobą, które zrezygnują z wyjazdu)
Ilość miejsc ograniczona!
Termin: 18-19 IV 2018 r. (środa-czwartek)
Opiekunowie: Małgorzata Drozd, ks. Maciej Burdyński

Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach 4 os., wyżywienie: obiadokolację, śniadanie, obiad w MC Donaldzie (zestaw), suchy prowiant na kolację; dwa owoce; bilety wstępu do odwiedzanych miejsc; ubezpieczanie.