Szkolne Koło Caritas

Spotkanie z ojcem Kazimierzem Tyberskim.

W dniu 20.12.2017 r. (środa) na zaproszenie Szkolnego Koła Caritas przybył do naszej szkoły Ojciec Kazimierz Tyberski – Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej. W Polsce Oblaci Maryi Niepokalanej są obecni od 1920 roku. Pracują w 21 domach. Ich główną dewizą jest głoszenie Ewangelii ubogim. 
Tym razem w spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III b i VI b. Ksiądz Kazimierz uczył nas pozdrowień chrześcijańskich w języku migowym bowiem przez klika lat pracował jako katecheta ucząc dzieci niesłyszące. Większość jego służy kapłańskiej, bo przez prawie 20 lat posługiwał jako kapelan więzienny i mówił o nawróceniu wielu zagubionych dusz. Nakreślił charyzmat Misjonarzy Oblatów, przybliżył nam osobę ojca założyciela Zgromadzenia – św. Eugeniusza de Mazenoda.  
Serdeczne podziękowania Ojcu Kazimierzowi za przyjęcia zaproszenia do naszej Szkoły. Bóg zapłać!

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.