SKO - Szkolna Kasa Oszczędności

Szkolna Kasa Oszczędności (SKO) to system oszczędzania działający pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sztumie oddział w Ornecie. W ramach SKO uczniowie gromadzą pieniądze na książeczkach. Środki zgromadzone przez uczniów wpłacane są okresowo na rachunek SKO prowadzony przez Bank.

Szkolna Kasa Oszczędności, to program edukacji finansowej dla dzieci do 16. roku życia. Najstarszy i najpopularniejszy szkolny system oszczędzania, który  uczy dzieci dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Książeczka SKO to pierwsze minikonto, na którym dziecko odkłada swoje kieszonkowe. Nagrodą za wytrwałość będzie możliwość zrealizowania dziecięcych marzeń.

Szkolna Kasa Oszczędności – SKO – r.szk. 2013/2014

SKO funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 1  od września 2012r pod patronatem Banku Spółdzielczego w Sztumie – oddział Orneta. Członkami są uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, IVb, Vc.

Celem SKO jest:

• propagowanie idei oszczędzania wśród uczniów naszej szkoły;
  • wyrabianie nawyku świadomego oszczędzania,
  • racjonalne gospodarowanie posiadanymi środkami;
  • kształtowanie poszanowania pieniądza;

O korzyściach płynących z umiejętności oszczędzania nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy też, że nie jest to łatwa sztuka. Uczą się jej więc w naszej szkole dzieci od najmłodszych lat. Zaoszczędzone, mniejsze bądź większe pieniądze mogą wpłacić na książeczkę SKO.

W roku szkolnym 2013/2014 szkoła przystąpiła do konkursu „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w Banku Spółdzielczym”

Opiekun SKO

Bożena Szybko

Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego w Ornecie. Wszelkie prawa zastrzeżone.