Mole książkowe

A któż to taki? Na pewno są nimi tegoroczni PIERWSZOKLASIŚCI, którzy w czwartek, 18.01.2024 r. zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Złożyli uroczystą przysięgę, że będą czytać książki i je szanować. Ich starsi koledzy z klasy III a przygotowali inscenizację opowiadającą o molach uwielbiających jeść papier, zwłaszcza książki z biblioteki. Jakie były tego skutki i kto łakomczuchy wyratował. Nie lada wyzwanie miały też wychowawczynie klas I, które musiały odgadnąć tytuły baśni H. Ch. Andersena na podstawie ilustracji M. Szancera. Pierwszoklasiści ocenili wykonanie zadania swoich wychowawczyń na szóstkę. Na pamiątkę pasowania młodzi czytelnicy otrzymali książki przekazane przez Instytut Książki, dyplomy, zakładki ufundowane przez Radę Rodziców oraz listy do Rodziców mówiące jak ważne jest czytanie książek, a zwłaszcza czytanie ze zrozumieniem i właściwe tempo czytania.
   Życzymy wszystkim niezapomnianych chwil z bohaterami książek, którzy pokażą przepiękny świat literatury.