Szkoła Podstawowa nr 1 im. mjr. Henryka Sucharskiego

• Kartka z kalendarza

Jesteś tutaj: Start / O szkole

O szkole

Szkoła Podstawowa nr 1 w Ornecie mieści się w dwóch budynkach. Klasy I - IV odbywają kształcenie przy ul. Zamkowej 26, klasy V - VIII przy ul. Warmińskiej 11. Obecnie w szkole zatrudnionych jest 46 nauczycieli, których zadaniem w codziennej pracy oprócz wyposażenia uczniów w umiejętności pozwalające znaleźć się w otaczającym świecie, jest także umożliwienie im  zdobycia wiedzy i kompetencji, umożliwiających kontynuowanie nauki w szkole ponadpodstawowej. Ważnym elementem pracy nauczycieli jest także kształtowanie u uczniów systemu wartości moralnych oraz rozwijanie ich zainteresowań.

W swojej ofercie edukacyjnej szkoła posiada wiele zajęć rozwijających uzdolnienia, wśród których można wymienić:

• zajęcia teatralne,
  • zajęcia muzyczne,
  • zajęcia sportowe,
  • zajęcia rozwijające umiejętności wielorakie,
  • zajęcia języka angielskiego,
  • zajęcia rozwijające umiejętności manualne,
  • koła zainteresowań (historyczne, matematyczne).

Szkoła posiada bardzo dobrą bazę dydaktyczną do realizacji podstawy programowej, nowoczesne wyposażenie klasopracowni w różnorodne pomoce dydaktyczne pozwala uczniom w sposób obrazowy przyswajać wiedzę teoretyczną i przenosić ją na grunt praktyczny.