Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2019/2020

Dziennik

phoca thumb l dscn1047W tym roku, w naszej szkole Noc Bibliotek odbyła się z 22 na 23 listopada i przebiegała pod hasłem „Komiksowo”. Z tej okazji uczniowie kl. VII na lekcjach informatyki przygotowali prezentacje dotyczące historii komiksu. Dzięki temu ich młodsi koledzy i koleżanki z kl. VI mogli się z nimi zapoznać. Komiksowej Nocy Bibliotek towarzyszyła wystawa „Komiksów znanych i mniej znanych” oraz tych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Niemałą frajdę uczestnikom „Nocki w szkole” sprawiło tworzenie w 5-osobowych grupach własnych komiksów, które można oglądać w bibliotece szkolnej. Nie obyło się też bez tradycyjnej pizzy, co prawda niezupełnie zdrowej, jako fast food, ale soki i owoce zrekompensowały to. Na zakończenie „nocki” każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe zakładki. Gry, zabawa w kabaret i nocne rozmowy przyczyniły się do lepszej integracji uczniów.

W tym roku, dnia 25 listopada nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji zachęca do umacniania więzi społecznych i doceniania siły płynącej z energii działań wspólnotowych. Siła tkwi w grupie. "Życzliwie, razem, blisko!" Razem znaczy więcej, sensowniej, bezpieczniej to nie puste slogany, to fakty poparte przez naukę. Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.

dsc 0092

W środę 30 października 2019 roku Nasza Szkoła świętowała Światowy Dzień Spódnicy i Krawata. W tym dniu królowały stylowe spódnice u dziewcząt oraz eleganckie krawaty u chłopców. Nauczyciele oraz pracownicy szkoły również świętowali tę okazję wraz z uczniami. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!!!

image1Czwartego października w naszej szkole obchodziliśmy dzień uśmiechu. Uczniowie oraz pracownicy szkoły ubrali się w kolorowe stroje. Samorząd uczniowski wraz z opiekunem Panią Agnieszką Bielicką odwiedził Orneckie przedszkola, zachęcając do uśmiechania się szczególnie w tym dniu.

dsc 0083Dnia 15 października uczniowie Naszej Szkoły udali się do Ratusza Miejskiego, gdzie w sali sesyjnej odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez uczniów pod opieką pani Butkiewicz Beaty, Butkiewicz Jolanty oraz Kucznier Barbary. Podczas uroczystości rozstrzygnięto plebiscyt na Belfra Roku 2019, który odbył się w Naszej Szkole przy ul. Warmińskiej 11 dnia 10 października bieżącego roku.

16 października 2019 roku podjęliśmy się kolejnej próby bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczniowie Naszej Szkoły starali „uratować się jak najwięcej żyć”. Według danych statystycznych 139 uczniów przeprowadziło 396 cykli resuscytacji.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

img 20191019 16075219 października 2019 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wyjechali do Warszawy na mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań. W autobusie panowała miła atmosfera, oddani klubowi kibice śpiewali klubowe przyśpiewki. Przed meczem odwiedziliśmy klubowy sklep (Legii Warszawa) i zrobiliśmy zdjęcie na tle pomnika Kazimierza Deyny. Mecz był ekscytujący, ponieważ gol, który przeważył losy meczu padł w 76 minucie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Legii Warszawa.

20190925 103046Dnia 25.09.2019r. pod Ratuszem Miejskim w Ornecie odbyło się Gminne Narodowe Czytanie. Każda szkoła miała wybrać i przedstawić jedną z ośmiu nowel, wybranych na ósmą edycję akcji. Wybrane teksty miały wspólny mianownik, którym jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

dsc_1170.jpg

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.