Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2019/2020

Dziennik

20190925 103046Dnia 25.09.2019r. pod Ratuszem Miejskim w Ornecie odbyło się Gminne Narodowe Czytanie. Każda szkoła miała wybrać i przedstawić jedną z ośmiu nowel, wybranych na ósmą edycję akcji. Wybrane teksty miały wspólny mianownik, którym jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Wyniki końcowe „Turnieju Wiedzy Olimpijskiej” zorganizowanego przez nauczyciela wychowania fizycznego pana Leszka MAKOWSKIEGO. Pytania były trudne i wymagały bardzo dużej wiedzy. Wystartowało 164 uczniów. Pytanie były opisowe, dlatego uczeń musiał mieć bardzo dużą wiedzę zarówno ze sportu jaki i z historii. Najlepiej wypadła Martyna SZYDŁOWSKA i Maria KONDYRA z kl.IIIa, które uzyskały najwięcej punktów i zajęła I miejsceex aequo . Zawiedli chłopcy , żaden nie znalazł się w pierwszej trójce. W pierwszej dziesiątce było tylko dwóch uczniów.

Resized 20190529 131002001 674829.05.2019- dzień pełen emocji w klasie 7a, gdyż na 5 i 6 lekcji języka polskiego, pod czujnym okiem „amatorskiego krytyka teatralnego”, pani Beaty Butkiewicz, został wystawiony spektakl na podstawie ,,Dziadów”cz.II wg Adama Mickiewicza. Uczniowie byli podzieleni na trzy grupy, a każda z nich odegrała kolejno scenę: o zagubionych duchach dzieci, Rózi i Józia, przerażającym Widmie Złego Pana oraz pasterce Zosi. W pierwszym zespole jako Guślarze wystąpili: Michał Szyszko, Sebastian Kolędo i Anna Kaziul. W pozostałych, głównych rolach zagrali: Wanessa Gucajtis jako Rózia, Mateusz Pawelczyk w roli Starca, Julia Szełemej wcieliła się w postać Widma, Aleksandra Szymczak była pasterką, a Wiktoria Gromelska piękną dziewczyną. Rolę przerażających ptaków przydzielono Mai Golec, Helenie Junko i Julii Szatyńskiej. W pozostałych rolach chórzystów zaistnieli: Julia Jankowska, Kaja Fiedorowicz, Julia Szefler, Jakub Kwiatkowski, Paulina Miściur, Irmina Otocka, Szymon Markowski, Paweł Nowicki, Maja Stemplewska oraz Natalia Baran.

Przy pięknej pogodzie w dniu 31.05.2019 roku na „Orliku LA” z okazji DNIA DZIECKA zostały rozegrane II MISTRZOSTWA SZKOŁY w SPRINCIE oraz WIELOBOJU LA. Najszybszą dziewczyną w naszej szkole została po raz drugi z rzędu KOZAKIWEICZ Roksana IIIB GIM., a wśród chłopców PSZCZÓŁKOWSKI Oskar z kl.IIIC GIM. .Taka sama kolejność była w WIELOBOJU LA z tym, że KOZAKIWICZ Roksana obroniła tytuł zdobyty rok temu. Oskar natomiast ustanowił nowy rekord szkoły w WIELOBOJU LA. Startowało ponad 60 młodych sportowców z kl. VII i VIII SP oraz z kl. III GIM. Pozostali uczniowie dopingowali oraz pomagali przy organizacji imprezy. Dzięki uprzejmości dyrekcji każdy uczestnik otrzymał ciepły posiłek(kiełbaska z grilla+bułeczka) oraz lody i napoje. Trzeba zaznaczyć, że w zawodach w pchnięciu kulą wystartowała nasza pani dyrektor Elżbieta FIJARCZYK. W ten sposób zmobilizowała uczniów do jeszcze większej rywalizacji i zabawy .

PROGRAM ZAWODÓW SPORTOWYCH Z OKAZJI „DNIA DZIECKA”

w dniu 31.05.2019 r. PIĄTEK GODZ. 9-12

PROGRAM MINUTOWY

GODZ. 8.15 PRZYGOTOWANIE „ORLIKA” DO ZAWODÓW

GODZ. 9 OFICJALNE OTWARCIE - PANI DYREKTOR

GODZ. 9.15 BIEG NA 60m - DZIEWCZĘTA

GODZ. 9.30 BIEG NA 60m - CHŁOPCY

GODZ. 9.45 SWD - CHŁOPCY/DZIEWCZĘTA GR. A

GODZ. 9.45 KULA - CHŁOPCY/DZIEWCZĘTA GR.B

GODZ. 10.15 POSIŁEK/PRZERWA SĘDZIOWSKA

GODZ. 10.45 SWD - CHŁOPCY/DZIEWCZĘTA GR. B

GODZ. 10.45 KULA - CHŁOPCY/DZIEWCZĘTA GR.A

GODZ.11.15 600m - DZIEWCZĘTA

GODZ. 11.30 600m - CHŁOPCY

GODZ.12.00 – KONIEC ZAWODÓW/ SPRZĄTANIE „ORLIKA”

PODSUMOWANIE i NAGRODZENIE UCZESTNIÓW ZAWODÓW

na APELU SZKOLNYM w PÓŹNIEJSZYM TERMINIE

SĘDZIOWIE p. B. CIUNAJTIS, p. L. MAKOWSKI i p. P.FIJARCZYK

+ młodzi wolontariusze nieuczestniczący w zawodach

organizator

nauczyciele wychowania fizycznego

WYNIKI RUNDY REWANŻOWEJ LIGI PIŁKARSKIEJ
o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY SP nr 1
MEGA SENSACJA VII B – III A 4:3 !!!

Rozpoczęła się runda rewanżowa turnieju piłkarskiego w formie ligi piłkarskiej o PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Mecze odbywają się na pięknym Orliku przy naszej szkole. Organizatorem oraz sędzią jest nauczyciel wychowania fizycznego pan Leszek MAKOWSKI. W najciekawszym meczu kl.7b pokonała kl.3a 4:3 ! Po 3 bramki strzelili Szymon MARCINIAK z drużyny zwycięzców, a dla pokonanych Patryk WARAKSA, który jest obecnie królem strzelców całego turnieju zdobył już 45 goli ! W całym turnieju prowadzi kl.3b.

strajk1Drodzy Uczniowie, informuję, że strajk nauczycieli trwa, w związku z tym zajęcia szkolne są w dalszym ciągu odwołane.

Elżbieta Fijarczyk

oktawiaZ przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3a, Oktawia Bernas, znalazła się w zaszczytnym gronie zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacji Programu Stypendialnego Horyzonty im. prof. Ryszarda Czarneckiego. Program ten dedykowany jest absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych z małych miejscowości i umożliwia zdolnej, utalentowanej młodzieży naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Młodzi, wrażliwi ludzie dostają finansowe wsparcie w rozwoju osobistym, jednocześnie czerpiąc z historii i tradycji lokalnych społeczności. Program pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości, uczy mierzenia się z nowymi wyzwaniami.
Oktawii serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

strajk1Szanowni Rodzice! W związku z nadal trwającym strajkiem informuję, że zajęcia lekcyjne w Szkole Podstawowej nr 1 są zawieszone do odwołania. O wszelkich zmianach będę informować Państwa na bieżąco.

Elżbieta Fijarczyk

dsc_0824.jpg

Copyright © 2019 Paweł Matak Rights Reserved.